PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805}

Tylko dla twoich oczu

For Your Eyes Only
7,1 31 142
oceny
7,1 10 1 31142
5,3 6
ocen krytyków
Tylko dla twoich oczu
powrót do forum filmu Tylko dla twoich oczu

Szybka, wciągająca akcja, mamy nawet i trochę napięcia (wspinaczka Bonda). Zaskakuje prolog. Podwójnie, bo chyba nikt nie spodziewał się oglądać Bonda w takim miejscu i nikt nie liczył że jego stary wróg po raz kolejny powróci. Roger Moore jak wino. Im starszy, tym lepszy. Dla kobiet szarmancki, dla wrogów bezwzględny.
Jednak najistotniejsza jest sama forma. Mianowicie, ten odcinek w stosunku do poprzednich części, został zrobiony bardziej serio, z dużo większym realizmem i rozmachem (znacznie lepiej sfilmowane sceny akcji, w końcu to już początek lat 80-tych). Są nawet (skromne) wątki dramatyczne. Oczywiście żaden to wielki dramat, ale jak na Bonda, całkiem miłe urozmaicenie. Cieszy również fakt że główna dziewczyna Bonda nie jest mało rozgarniętą panienką, a silną kobietą która wie czego chce.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

cóż ci powiedziec to chyba pierwszy BOND który oglądałes...bo sa duzo lepsze ten odcinek nie jest az taki wciągający

użytkownik usunięty
La_Pier

Zgadzam się przede wszystkim z Twoją opinią o dziewczynie Bonda. Jestem przedstawicielką rodzaju żeńskiego i wkurza mnie,kiedy dziewczyny Bonda służą jako ozdoby w filmie:są głupiutkie,słodziutkie i mało rozgarnięte, ale za to śliczne. Zdecydowanie bardziej wolę, kiedy partnerką OO7 zostaje silna, twarda, odważna i piękna kobieta. A wracając do "Tylko dla twoich oczu",to film naprawdę niezły, choć rzeczywiście widziałam lepsze Bondy. Scena wspinaczki bardzo mi się podobała,a także sceny,kiedy James jeździ na saneczkach po torach i skacze na nartach. No i ta łyżwiarka była super-taka mądra i nie narzucająca się...:D

Jak dla mnie to film określił bym jako średniak typowy Bond , fajna akcja , ale czasem nudnawy. Jak dla mnie ideałem filmu o 007 jest np: Szpieg który mnie kochał lub Moonraker no i np. Pozdrowienia z Rosji, Żyje się tylko 2 razy czy Goldfinger.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
kamilpiotr

Ooooo,widzę,że mamy podobny gust,jeśli chodzi o filmy z Jamesem Bondem. Ja też bardzo lubię "Szpiega..." i "Moonraker"(Buźka...). Ale kiedy pierwszy raz oglądałam "Pozdrowienia....",jakoś nie przypadły mi do gustu. Dlatego zamierzam obejrzeć w środę po raz drugi. Może się przekonam. Jakby ktoś chciał zobaczyć opinię, zapraszam do obserwowania mojego bloga. Pozdrowienia dla fanów 007. :)

ocenił(a) film na 10

czemu nie ma kolejnych częśc dzisiaj w tv zawsze w niedziele były BONDY !!!!!!!!!!!!!

użytkownik usunięty
konrii_2

Bo jest Seksmisja. Ale nie martw się. Kolejny Bond będzie w środę.

ocenił(a) film na 10

a w srode to wporządku.... myslalem ze juz nie bedzie

konrii_2

Swoją drogą ciekawi mnie czym kieruje się TVP puszczając w tak dziwnej kolejności te bondy :|
PS: oczywiście "Pozdrowienia z Moskwy" a nie z Rosji :P

użytkownik usunięty
kamilpiotr

Pozdrowienia z Moskwy? No co Ty!"From Russia with love" a nie "From Moscow with love". Też się zastanawiam, dlaczego akurat taka kolejność. Może napisali sobie na karteczkach tytuły i losują? ;)

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Po efekciarskim "Moonrakerze", którego finał rozgrywał się w przestrzeni kosmicznej a la "Star Wars", twórcy postanowili po prostu urealnić na nowo postać Bonda jak i jego przygody. Tak samo było z ostatnim odcinkiem, który został nakręcony po kiczowatym wręcz "Die Another Day". Kiedy już dochodzi się do granicy prawdopodobieństwa, to zdecydowanie lepiej przystopować. Dlatego "Tylko dla twoich oczu" uchodzi za jeden z mniej efektownych, lecz za to bardziej interesujących filmów z Bondem.

La_Pier

Jak dla mnie najepsza sekwencja początkowa, bardzo dobra piosenka tytułowa i mnustwo popisów kaskaderskich.Bardzo dobrze,że twórcy zdecydowali się na większy realizm niż w ostatnich częściach Spy who love my i Moonreaker (chodz ten pierwszy jest moim zdaniem jest jednym z najlepszych bondów)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones